banner
iPhone’da Numara Nasıl Gizlenir?
banner

Birini iPhone’unuzdan aramak istiyor ancak numaranızın karşı tarafta görünmesini istemiyorsanız, bunu yapabilmek için elinizde birden çok seçenek bulunuyor. Bu blogumuzda bu seçeneklere göz atacağız ve karşı tarafa numaranızı göstermeden nasıl arama yapabileceğinize yani iPhone’da numara gizleme işleminin nasıl yapılacağına değineceğiz.

iPhone’da Numara Nasıl Gizlenir?

Numarayı gizlemek için 3 seçeneğimiz var. Bunlardan ilki telefon ayarlarını değiştirmek. “Ayarlar>Telefon>Numaramı Göster” kısmına giderek buradaki seçeneği kapatın. Yapacağınız tüm aramalarda numaranız karşı tarafa aktarılmayacak.

İkinci seçenek ise numara gizleme kodunu kullanmak. Ancak bu kod her ülke için farklı. Örneğin Amerika için *67 iken, bizim de içinde bulunduğumuz çoğu Avrupa ülkesi için #31#. Aramak istediğiniz numaranın başına #31# eklemeniz numaranızın karşı tarafta görünmemesi için yeterli olacaktır. Telefon ayarını değiştirmekten daha pratik olduğu söylenebilir.

Üçüncü ve son seçenek ise operatör üzerinden numara görünürlüğünü kapatmak. Kullandığınız operatörün online işlemler servisinde genellikle bu ayar bulunur. Ancak ücretli olup olmaması konusu ise operatörden operatöre farklılık gösterebilir. O yüzden bu seçeneği kullanmak istiyorsanız ücretler hakkında bilgi edinmeyi ihmal etmeyin.

Oy Ver

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(Oy verilmedi)
Loading...
banner

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar değerlendirmeye alınacak ve mail adresiniz asla yayınlanmayacaktır.Lütfen formu doldururken kendinize ait anahtar kelime kullanmamaya özen gösteriniz. (Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.)