Tatlı ihtiyacınızı bastırmak artık çok kolay!
26 Kas, 2017 12:48 tarihinde eklendi

Tatlı ihtiyacınızı bastırmak artık çok kolay!

Tatlı ihtiyacınızı bastırmak artık çok kolay!

1. Öğün atlamayın

Diyette olduğumuz ve her şeyin gayet iyi gittiğini düşündüğümüz zamanlarda bir anda bastıran tatlı krizleri bütün diyetimizi mahvedebiliyor. Fakat farklı teknikler ile bu durumun üstesinden gelmek mümkün.

Tatlı krizlerine girmemizin en önemli nedenlerinden birisi kan şekeri düzensizliği. Ana veya ara öğünlerden herhangi birisini atlayınca kan şekeri aniden düşüyor ve tatlı yeme isteğimiz artıyor. Eğer öğün atlamaz ve düzenli bir şekilde beslenme planımıza uyarsak bu durumu ortadan kaldırabiliriz.

2. Sütlü tatlılara yönelin

Diyettesiniz diye hemen tatlı yemeyi kesmeniz gerekmiyor. Doğru tatlılara yönelerek hem diyetinize devam edebilir hem de tatlı ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Sağlıklı seçimler arasında sütlü tatlılar ilk sırada yer alıyor.

3. ”Bir kaşık ye, bekle” taktiğini deneyin

Bir anda gelen tatlı ihtiyacı karşısında hepimiz hemen tatlıya yönelir ve hızlı bir şekilde bütün tabağı bitiririz. Arkasından da bir ağırlık ve rahatsızlık hissederiz. İşte bunu yaşamak istemeyenlerin işine yarayacak bir taktik! Yiyeceğiniz tatlıdan bir kaşık alıyorsunuz ve yaklaşık 5 dakika bekliyorsunuz. Tatlı kriziniz bitti bile!

4. Tatlı kriziniz tuttuysa acı yiyin

Geleneksel Çin Tıbbi stratejilerinde tatlı kriziniz tuttuğunda acı biber yemenizin bu krizi bastıracağı söyleniyor. Biz denemedik ama denemekte fayda var.

5. Bitki çayı için

Bitki çayları hafif tatlı tatları ile hem bu ihtiyacınızı karşılıyor hem de metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakımını arttırıyor. Ayrıca birçok bitki çayı vücuttaki fazla suyun da atılımını sağlayarak daha hafif hissetmenize yardımcı oluyor.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

  1. KFMagazine

    onedio tarzı temadır yorum

    • access_time 4 Ara 2017, 11:35
    • Cevapla