19 Yıl Boyunca Sahte Diplomayla Çalıştı
26 Kas, 2017 13:29 tarihinde eklendi

19 Yıl Boyunca Sahte Diplomayla Çalıştı

19 Yıl Boyunca Sahte Diplomayla Çalıştı

Trabzon’da, sahte diplomayla 19 yıl öğretmenlik yaptığı gerekçesiyle yargılanan R.G.S.’nin beraatine karar verildi. Sahte öğretmen, Başbakanlık tarafından 2005’te ‘yılın öğretmeni’ seçilerek ödüllendirilmişti…

Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, Milli Eğitim Bakanlığı adına avukat Elif Sağlam ile sanık avukatı Ali Sürmen katıldı.

Hakkında kamu kurum ve kuruluşlarını zarara uğratmak suretiyle nitelikli dolandırıcılık iddiasıyla dava açılan tutuksuz sanık R.G.S. ise duruşmaya katılmadı.

Sanık avukatı ve Milli Eğitim Bakanlığı avukatının beyanının ardından mahkeme heyeti kararını açıkladı. Mahkeme heyeti kararında, sanığın üzerine atılı suçun her türlü şüpheden uzak somut, kesin ve inandırıcı delil elde edilemediği sonucuna vardı ve sanığın üzerine atılı “nitelikli dolandırıcılık” suçundan, atılı suçun yasal unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle beraatine karar verdi.

Yılın öğretmeni seçilmişti

Trabzon’un Dernekpazarı ilçesindeki Atatürk İlkokulu’nda görev yapan R.G.S. Başbakanlık tarafından 2005’de ‘yılın öğretmeni’ seçilerek ödüllendirilmişti. R.G.S’nin sahtekarlığı Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2015 yılında ülke genelinde başlattığı diploma incelemesi sonucunda ortaya çıkmıştı.

“Çok çalıştım, sicilim başarılarla dolu”

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *